Před zařazením do pořadníku musí uchazeč nalétat minimálně osm cvičných hodin se stroji CASA nebo Gripen a prokázat alespoň částečnou orientaci ve speciální vojenské mapě zahrnující méně obydlené oblasti na našem území. Uchazeč je také povinen zúčastnit se anonymního semináře, na kterém mu budou prezentovány klíčové scény z nejvýznamnějších japonských válečných filmů, doplněné odborným komentářem bývalého mluvčího a současného čestného viceprezidenta Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomia Okamury.
Dobrovolný odchod ze světa je velmi závažné rozhodnutí, které obvykle činíme pouze několikrát za život. Vojenský analytik a bývalý pilot Antonín Koděra považuje metodu s využitím vojenského letounu za mnohem důstojnější a spolehlivější, než způsob, jaký zvolil polský prokurátor Przybyl. Koděra rovněž spatřuje významnou výhodu v účinné amortizaci zastaralého leteckého parku. „Pokud bude o pořadník mezi státními úředníky a politickou elitou zájem, přinese to České republice modernizaci vojenského letectva ve výrazně kratším časovém horizontu, než je nyní plánováno,“ dodává Koděra.
Související články:
Prokurátor vyšetřování ve Smolensku si po tiskovce prostřelil hlavu
|
Gripenů je myslím pro tuto akci škoda. Nicméně kdyby se k těmto účelům oprášily populární bitevníky L-159, bylo by to přínosné – konečně by se pro ně našlo smysluplné využití…
Na druhou stranu, tim, ze se bude muset vyrobit a koupit novy gripen se zlepsi hruby domaci produkt Ceska a vsichni se budeme mit lip. Kyanidova kapsle HDP nezvedne.
Tato metoda je asi celkem spolehlivá, ale teď v době krize? Navíc gripeny máme jen půjčené a Švédi mají dost svých starostí s prolhaným králem.
Myslím, že by klidně mohly stačit nějaké ultralighty v kombinaci s kulometem (lehkým), kyanidovou kapslí a žiletkou.
(P.S. vždycky 2 en, tzn. poviNeN)